Anasayfa / Konut Projeleri / Larissa Göl Evleri 1 Nisan’da satışta!

Larissa Göl Evleri 1 Nisan’da satışta!

İzmir’in kuzey aksının yeni yıldızı Menemen’de, ERDN İnşaat tarafından hayata geçirilecek olan Larissa Göl Evleri, ‘Şehrin içinde ama şehirden farklı’ sloganıyla konut sahibi olmak isteyenlere yeni bir yaşam tarzı sunuyor. %100 ERDN İnşaat’a ait gayrimenkul üzerine %100 ERDN İnşaat’a ait öz ve yerli sermaye ile gerçekleştirilen proje, “ Şaka değil gerçek, kira öder gibi ev sahibi olun!” sloganı ile 1 Nisan cumartesi günü satışa sunulacak. ERDN İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mansur Erden, Larissa Göl Evleri projesinin çıkış noktası başlangıçta Menemen’in kalitesi konut ihtiyacını karşılamakken Proje yöneticisi-mimarı Özer ÖZERDEKLİ ve Satış Koordinatörü Zeki Emre ARAZ ile yaptıkları görüşmeler sonucunda tamamen değişip bir Genç Yaşam konsepti haline geldiğini söyledi. “Aslında bu projenin hikâyesi çok uzun “kötü komşu insanı ev sahibi yapar” misali birçok inşaat firması ile görüştükten sonra, projenin bizim tarafımızdan yapılmasının en doğrusu olacağı kararına vardık” dedi.

BU PROJEDE YAŞAYANLARIN KONFORU İÇİN; ‘HER ŞEY DÜŞÜNÜLDÜ’
İzmir’in kentlilik, kent kültürü ve dolayısıyla kimlik sorunu olduğunu ifade eden Larissa Göl Evleri Proje Genel Koordinatörü Ali Sözer “Sağlıkta stres, ulaşımda zaman kaybı ve ekonomik kayıplar da büyük sorun. Bunun için hedef kimlikli kent parçaları kurmak, kentin dokusunu bozan sorunları gidermektir. Sosyal, kültürel, fiziksel, estetik, sanatsal, spor eğlence ve çevre sorunlarının aşılması bu yöntemle kolaylaşır. Bunları içeren donanımlı ve kaliteli kent parçaları aynı zamanda her yaştaki insanların dostluk ve barış projeleridir. Alt yapısı, eğitim, kültür, sanat, otopark, alışveriş merkezleri ve çevre ile bütünleşen Larissa Göl Evleri bu anlayıştan doğmuştur” diye konuştu.

LARİSSA GÖL EVLERİ PROJE YÖNETİCİSİ VE MİMARI ÖZER ÖZERDEKLİ, “BİR YAŞAM TASARLAYACAKSANIZ EĞER, TASARIMINIZIN DAYANDIĞI SAĞLAM BİR TEMEL OLMALI”
Mimarlığın, sadece yapı tasarlamak değil, o yapının içinde barındırdığı komple bir yaşamı tasarlamak olduğun altını çizen Larissa Göl Evleri Proje Yöneticisi ve Mimarı Özer Özerdekli, “Bir yaşam tasarlayacaksanız eğer, tasarımınızın dayandığı sağlam bir temel olmalı. Larissa Göl Evleri projesinin temeli bu topraklara, tarihine, kültürüne ve ihtiyaçlarına dayanıyor. Tarih boyunca sayısız medeniyet ve kültür burada doğmuş ve yaşamış, her biri iz bırakmış, bir sonraki medeniyete temel olmuş. Bizde projede zaten elimizde olan bu değeri Ege’yi ve yaşantısını kullandık” dedi.

‘TÜRKİYE’NİN İLK DİKEY ORMANI
Türkiye’de ilk kez dikey orman konseptli bir projeyi hayata geçirdiklerini söyleyen Özerdekli, “Peyzaj yapılırken özellikle meyve veren bitki ve ağaçları kullanmayı hedefledik, peyzajımızın temelini oluşturan zeytin ve üzümün tarih boyunca öneminden bahsetmeme gerek yok sanırım. Sadece iki ürün değil tabii ki, iklimimizde yaşayan bu kadar çeşitli meyve ağaçları varken, her birinin kendine has tat ve özelliklerinden faydalanmak istedik. Sakinlerimizin, sokakta yürürken mevsiminde ağaçtan meyve koparıp yiyebilmesini, çocuklarımızın biz önceki nesillerin yaptığı gibi ağaca tırmanıp meyve toplayabilmesini istedik”dedi.

KİŞİYE ÖZEL TAKSİTLERLE KİRA ÖDER GİBİ EV SAHİBİ OLUN
Günümüzde iş ve okul sebebiyle, genç kesimin ailelerinden ayrı küçük bir yaşam kurma ihtiyacı da düşünülerek geliştirilen konseptte site sakinlerinin kendilerine vakit ayırabilmeleri için her şey düşünülmüş. Böylece tüm günü iş ve okulda geçiren sakinler, şehir merkezinde ihtiyaçlarını karşılamak için vakit kaybetmek yerine, evlerinin konforunda ihtiyaçları olan her şeyi bulabilecekler. Üniversiteler bölgesinde bulunan proje uygun fiyatları ile de öğrenciler için keyifli bir yaşam alanı olacak. Ayrıca proje yatırım yapmayı düşünenler için de oldukça karlı bir fırsat olarak dikkat çekiyor. Yaklaşık 40 bin m2 proje, 100 bin m2 inşaat alanı üzerine kurulan Larissa yüzde 80’i 1+1 dairelerden oluşacak. Sakinlerin tüm ihtiyaçları düşünülerek hazırlanan projeyi diğer projelerden ayıran, büyük bir yaşam kompleksi olması. Konsept içinde alışveriş alanı, giyim ve teknoloji mağazası, fitness, açık-kapalı yüzme havuzu, sauna, Türk hamamı, açık-kapalı basketbol sahası, mini futbol, tenis kortu, squash, yürüyüş ve koşu parkuru, bowling, sinema, açık anfi tiyatro, hobi bahçesi, hobi odaları, eczane, kuaför, cafe, kamelyalar, göl etrafı barbekü alanları, evcil hayvanlar için bahçe, uydu ve fiber altyapısı bulunacak. Akıllı daireler ankastreli ve klimalı olarak teslim edilecek. Tesis içi özel güvenlik, otopark, araç bakım ve oto yıkama ünitesi, çocuk kulübü, kreş, siteye ait taksi, shuttle, laundry, hausekeeping ve hazır yemek hizmetleri de tesis içinde yer bulacak. Ayrıca proje yatırıma ve banka kredilerine uygunluğuyla da bir adım daha cazip hale geliyor. Bunun yanı sıra bu konseptte konut sahibi olmak isteyenler, projenin kendi bünyesindeki kişiye özel taksitlendirme imkânlarıyla kira öder gibi konut sahibi olabilecekler.

Web: http://www.erdninsaat.com/Bir Cevap Yazın