Park Mavera 3.etap ile 700 konut yolda!

park mavera

TOKİ güvencesini taşıyan Makro-Akyapı Ortaklığı’nın Park Mavera projesinin 3. etabı yakında satışa sunuluyor. Park Mavera 3.etap projesinde 700 konut inşa edilecek. Park Mavera 3. etap projesi, Türkiye’nin gayrimenkul sertifikalı konut projesi olacak.

Gayrimenkul Sertifikası nedir?

Gayrimenkul sertifikası, gayrimenkul projelerinin finansmanında kullanılmak üzere ihraç edilen, gayrimenkul projesinin belirli bağımsız bölümlerini veya bağımsız bölümlerin belirli bir alan birimini temsil eden nominal değeri eşit menkul kıymeti ifade ediyor.

Gayrimenkul sertifikaları yatırım amaçlı veya gayrimenkul sahibi olma amacıyla satın alınabiliyor. Borsada işlem gören sertifikalar istenildiği zaman paraya dönüşebiliyor.

Sertifikaların diğer yatırım enstrümanlarından farkı nedir?

Özellikleri dikkate alındığında gayrimenkul sertifikaları hem ihraççılar hem yatırımcılar hem de gayrimenkul sektörü açısından birçok avantaja sahip.

Gayrimenkul sertifikaları, ihraççılar için alternatif bir finansman kaynağı olurken, yatırımcılar için gayrimenkul getirisine ortak olabilme imkânı yaratmakta ve sektöre ilginin artmasına, sektörün büyümesine, şeffaf ve güvenilir bir ortamın oluşmasına da zemin hazırlar.

* Görsel Park Mavera 2 projesine aittir

http://gayrimenkulsertifika.com/