2016 Kiptaş Çatalca Evleri başvuru şartları!

kiptaş çatalca 4

Kiptaş Çatalca Konutları projesi 6 katlı 180 blokta toplam 2 bin 138 konuttan meydana geliyor. Tamamı 2+1 dairelerden oluşan Kiptaş Çatalca Konutları projesinde daireler 83 ve 85 metrekare büyüklükte.

Kiptaş Çatalca Konutları projesinde evler 139 bin 750 liraya satılıyor. 24 ayda teslim edilmesi hedeflenen Kiptaş Çatalca Konutları projesi Rüzgar Enerji Santrali’nin olduğu mevkiide yapılacak.

Kiptaş Çatalca Konutları projesinde peşinat ödemesi 20 bin lira. 24 ay sonra 19 bin 750 lira ödeme yapılıyor. Konut bedelinin kalan 100 bin lira tutardaki ödemesi Kiptaş bünyesinde 24 ay sıfır faizli olarak veya banka kredisiyle yapılıyor.

Kiptaş Çatalca Konutları’nda hiç evi olmayanlar ve aldıkları evde ikamet etme şartı aranıyor. Kiptaş Çatalca Konutları’nda ticaret alanları, otopark alanları, 34 derslikli okul, kreş, iki cami gibi sosyal olanaklar olacak..

2016 Kiptaş Çatalca Evleri başvuru şartları!

2.Konut fiyatlarına KDV dahildir.

3.Konut satışları daire sayısı kadar yapılacaktır.

4. Talep sahibinin T.C vatandaşı , reşit olması, İstanbul dahilinde tapulu ve/ veya tapusuz oturmaya müsait bir konutu olmadığını,sözleşmenin imzalanmasından sonra aksinin tespit edilmesi durumunda KİPTAŞ’ın Gayrimenkul Satış Vaadi Sözleşmesini tazminatsız ve bildirimsiz bir şekilde tek taraflı olarak feshetme, daireye isabet eden hakkı başkasına satma hakkının bulunduğunu, bu şartları bilerek kampanyaya dahil olduğunu kabul, beyan ve taahhüt etmiştir.

5.Talep eden, Gayrimenkul Satış Vaadi Sözleşmesi ile hak sahibi olduğu konutu ikamet amacıyla satın aldığını, teslime müteakip konuta taşınacağını, resmi ikametgah adresini Çatalca konutlarına taşıyacağını, dairenin borçları bitmiş olsa bile sözleşmeden itibaren 5 yıllık sürede konutu devretmeyeceğini, tapu çıkartılması aşamasında kalan süre için bu şartın tek taraflı olarak tapuya tescil edileceğini kabul ve taahhüt etmiştir.

6. 4.ve 5.madde de yazılı hususlara aykırı bir durumun tespiti halinde; Gayrimenkul Satış Vaadi Sözleşmesi KİPTAŞ tarafından tazminatsız ve tek taraflı olarak feshedilecektir. Fesih halinde sözleşmede yazılı olan feshe ilişkin hükümler uygulanacaktır.

7.Konutların inşaası tamamlama safhasında hak sahibine isabet edecek konutlar Projede bulunan konutların tamamı arasında (Bahçe ve zemin katlar dahil) olmak üzere Noter huzurunda yapılacak kura çekilişi ile belirlenecektir. Konutlara ayrıca (+ veya – ) şerefiye (kat,yön,manzara, m² farkı v.b. kriterler toplamı) bedeli tahakkuk ettirilecektir. Konutlar ( 83 m² 1058 Adet + 85 m² 1080 adet toplam = 2138 adet ) 85m² baz alınarak fiyatlandırılmıştır.

8.Kişi adına en fazla bir talep yapılacaktır. Kişi kendi adına başvuruyor ise kimlik ile, vekil sıfatı ile başvuruyor ise, noterden alınmış içerisinde KİPTAŞ ibaresi geçen özel vekaletname ile müracaat edecektir.

9. Konutların ödeme şekli peşin ,KİPTAŞ’tan taksitli(20.000TL peşinat+19.750TL ilave peşinat(24.ayda)+24ay vade ) veya banka kredili olacaktır. Banka kredisi kullanacakların bankanın aradığı kredi şartlarına uygun olması gerekmektedir. Banka tarafından kredi kullandırılmaması halinde KİPTAŞ sorumlu olmayacak ve kaydı iptal edilebilecektir.

10.KİPTAŞ nezdinde 3. kişilere konut devri, Gayrimenkul Satış Vaadi Sözleşmesi imzalanmasından itibaren 5 yıl sonra mümkün olabilecektir.

11.Konutların teslim süresi 24 aydır. Ancak KİPTAŞ bu süreyi resen 12 ay daha uzatma hak ve yetkisine sahip olacaktır.

12.KİPTAŞ, Talep formunda inşaa etmeyi düşündüğü konut projesini, projeden vazgeçilmesi halinde yatırılan bedelin faizsiz olarak iade edileceğini ve sözleşme masraflarının iade edilemeyeceğini başvuru sahibi kabul ve taahhüt etmiştir.

Tel: 0212 414 98 98
Web: www.kiptas.com.tr
Gülcihan YELKENCİ/Projefirsatlari.com

Bir cevap yazın