12 soruda Fuzul Ev Sistemi Organizasyon detayları!

fuzulev

1- Fuzulev nedir?

Fuzulev, ev sahibi olmak isteyen ancak, ödeme güçlüğü çeken veya banka faizine bulaşmak istemeyen bireyleri ev sahibi yapmayı amaçlamıştır.

2- Fuzulev Sistemi nasıl çalışır?

ÇEKİLİŞLİ SİSTEM NASIL ÇALIŞIR?

Çekilişli gruptan ev almak isteyen kişi, ödeyebileceği vade miktarına göre en uygun grubu seçer ve o gruba dahil olur.

Gruplar 40, 60, 80, 100 ve 120 kişiden oluşur. Gruba katılan kişi sayısıyla vade süresi aynıdır. Her ay yapılan çekilişle, gruplara dahil olan bir kişi ev sahibi olur. Çekiliş sonucunda en son ev sahibi olan grup üyesi son aya kadar beklemez. Evini vadenin yarısında almış olur.

Çekilişle ilk aylarda ev sahibi olan kişiler; grupta yer alan diğer kişilere belli bir oranda kira yardımı yapar. Konutu çıkmayanlar, her ay alacakları kira yardımı sayesinde taksitlerini sürekli azalarak öderler. Ödenen tüm taksitler faizsizdir.


VADE ORTASI SİSTEMİ NASIL ÇALIŞIR?

Bu sistem şansına güvenmeyenleri; çekilişsiz, faizsiz ve vade farksız olarak taksitlerin yarısında ev sahibi yapar.

Bu sistemde; gruplara katılan üyeler, çekilişe katılmadan vade ortasında ev sahibi olurlar. Vade ortası sistemde gruplar; 11 aydan 121 aya kadar devam edebilir. Sistem, almak istediğiniz eve ödeyeceğiniz tutarı eşit taksitlere böler, sizi peşin ödeme yükünden kurtarır. Taksitlerinizin tümü sabittir. Organizasyon ücretinizi ve birinci taksitinizi ödeyerek sisteme katılabilirsiniz.

PEŞİNATLI ERKEN TESLİM SİSTEMİ NASIL ÇALIŞIR?

Peşinatlı erken teslim sisteminde tüm taksitler vade farksız, faizsiz ve sabittir.

Bu sistemde, peşinatınız ne kadar yüksek olursa evinizi bir o kadar erken teslim alırsınız. Verdiğiniz peşinattan dolayı taksitleriniz de düşük olur. Peşinat ve organizasyon ücretini ödeyerek peşinatlı erken teslim sistemine katılabilirsiniz. Bu sistemde taksit ödemeye ertesi aydan itibaren başlarsınız.

Peşinatlı erken teslim sisteminde tüm taksitler vade farksız, faizsiz ve sabittir.

ARA ÖDEMELİ ERKEN TESLİM SİSTEMİ NASIL ÇALIŞIR?

Peşinatsız, sadece ara ödeme yaparak evinizi daha erken teslim almanızı sağlar.

Ara Ödemeli Sistem, peşinat ödemeden sadece belli dönemlerde ara ödeme yaparak ev sahibi olmanızı sağlar. Yaptığınız ara ödemeler taksit rakamlarınızı düşürür ve evinizi vade ortasından önce teslim alırsınız. İlk ay birinci taksitiniz ve organizasyon ücretinizi ödeyerek sisteme dahil olabilirsiniz.

3- İlk çekilişki ev size çıkarsa?

Taksiti ödeyerek ev sahibi olursunuz, taksitlerinizi de evinize oturarak ödersiniz. İlk ayda evinize sahip olmanın keyfini yaşarsınız.

4- En son ev size çıkarsa?

Burada üzülmeniz için hiç bir sebep yok. Çünkü, aldığınız kira yardımları ile en hesaplı şekilde ev sahibi olan siz olacaksınız.

5- Teslimat nasıl gerçekleşiyor?

Her ayın son Çarşamba günü, noter huzurunda yapılacak olan çekilişte konutu almaya hak kazanmış müşteri, evini belirlenen tarihte ödemesi yapılmak üzere dilediği yerden ve kişiden tapulu olmak şartı ile alabilir.

6- Teslimat sırasında ekstra ne masraf olacak?

Mülkiyeti muhafaza ve ipotek giderleri Fuzulev tarafından karşılanır. Tapu ve sigorta (dask) giderleri alıcı tarafından karşılanır.

7- Ödeme güçlüğüne düşerseniz taksitlerinizi dondurabilir ya da ayrılabilir misiniz?

Ödeme güçlüğüne düştüğünüzde taksitlerinizi düşürebilirsiniz veya birkaç ay taksit dondurması yapabilirsiniz. Taksit dondurması yaptıgınız süre kadar teslimatı geç alırsınız. Bu ödeme alternatifleri de sizin sıkıntınızı çözmüyor ise teslimattan önce sistemden ayrılabilirsiniz. Kampanyaya girerken ödemiş olduğunuz organizasyon bedeli hariç diğer ödemiş olduğunuz meblağların geri ödemesini, Fuzulev şirketinin belirleyeceği tarihte (3 ila 6 ay zarfında) alabilirsiniz.

8- Erken ödeme yapma durumunda daire tesliminde bir değişiklik olur mu?

Erken ödeme ile erken teslim sistemine geçebilirsiniz. Ancak bunun çekilişli sistemde bir faydası görülmez.

9- Almayı düşündüğünüz gayrimenkulün cinsini değiştirebilir misiniz?

Evet, bu sistemde tapulu olmak kaydı ile istediğiniz gayrimenkulü (Ev, arsa, dükkan…) alabilirsiniz.

10- Alınacak olan gayrimenkulün değeri nasıl tespit ediliyor?

Gayrimenkulü siz bulursanız bunu kendi eksperiniz veya bizim eksperlerimiz yapıyor. Mülkünüzü bizim yapmış olduğumuz projelerden alırsanız satış liste fiyatı üzerinden teslim alırsınız.

11- İçinde bulunduğunuz grup dağılırsa ne olur?

Sistem çalıştırıcısı Fuzulev, bu organizasyonun teminatıdır. Durumunuzda hiçbir değişiklik olmadan evinize kavuşursunuz.

12- Teslim aşamasında alınan gayrimenkule ipotek veya rehin konuyor mu?

Evet; Çünkü siz teslim aldınız ama o grupta daha sizden başka gayrimenkulünü teslim almayanlar var. Onların haklarını korumak ve teminat altına almak için bu yapılıyor. Aynı şekilde sizden önce teslim alanlara konulan ipotek veya rehinler de sizin haklarınızın korunma ve teminat altına alınmasına hizmet edecektir.

Fuzul Grup hakkında;

Mahmut Akbal’ın Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Fuzul şirketler grubu bünyesinde bulunan Fuzul Otomotiv 1992 yılında faaliyetine başlamıştır. Fuzul Otomotiv, otomobil sahibi olmak isteyen ancak, ödeme güçlüğü çeken veya banka faizine bulaşmak istemeyen bireyleri otomobil sahibi yapmayı amaçlamıştır.

Bunu da bayanların altın günü mantığı ile yardımlaşma, dayanışma halinde grupları bir araya getirerek on binlerce aileyi otomobil sahibi yapmıştır. Bu sistem toplumumuzda var olan dayanışma ve destek kültüründen esinlenmiştir.

Fuzul grup 2000 yılında inşaat sektöründe faaliyet göstermeye başlamıştır. Başakşehir de Bizimevler sitesi, Kent Neriva, Kent Ariva, Olimpa AVM, Kent Evila, KağıthanedeMeva evleri, Kartalda Serrapark konutları gibi bir çok başarılı projeyi hayata geçirmiş, binlerce aileyi konut ve işyeri sahibi yapmıştır.

Fuzul grup otomobilde sağladığı güven ve birikimi şimdi konut sektöründe uygulamaya başlamıştır. Fuzulev sistemi banka ve faiz olmadan düşük taksitlerle bireyleri yardımlaşma sistemi içerisinde Ev sahibi olmalarını sağlamaktadır.

Tel: 444 6 313
Web: http://fuzulev.com/

Bir cevap yazın